Sıkça Sorulan Sorular

Kripto parayı anlamak karmaşık olabilmektedir. Siz sorun, biz cevaplayalım.

Genel

Coin Club Türkiye’nin ilk yerli Bitcoin ATM operatörüdür. Coin Club Bitcoin ATM’leri üzerinden 7/24 müşteri hizmetleri yardımı ile nakit para kullanarak Bitcoin alıp satabilirsiniz.

2020 yılında kurulan Coin Club Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde birçok sadık müşterisine hizmet vermektedir. Bizi arayın, telefonunuzu hep gerçek bir müşteri temsilcisi açsın!

Şu anda yalnızca Bitcoin ATM hizmeti sunmaktayız. İlerleyen zamanlarda hizmetlerimizi çeşitlendirerek daha çok insana ulaşmayı hedefliyoruz.

Coin Club ile, info@coinclubatm.com email adresinden ve 0 (533) 960 89 22 no’lu destek hattından 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Bitcoin ATM

Coin Club Bitcoin ATM’leri işletmelerin içinde yer alan, Bitcoin ve diğer kripto paraları alıp satmaya yarayan fiziki makinelerdir.

1. Satın almak istediğiniz kripto parayı seçin.

2. Kullanım koşullarını kabul edin ve satın alacağınız para birimini tıklayarak işlem limitinizi seçin.

3. Telefon doğrulamasını tamamlayın ve isim soyadınızı girin.

4. İşlem yapacağınız para birimini seçin.

5. Kripto cüzdanınızın QR kodunu ekran parlaklığınız en yüksekte olacak şekilde makinenin sol üst camına okutun.

6. Nakit paranızı tek tek makineye yerleştirin.

Tüm nakit paranızı yerleştirdikten sonra ekranda cüzdanınıza gönderilecek bitcoin miktarını göreceksiniz, Satın Al’a tıklayarak işlemi tamamlayın. İşlem ücretleri satılan kripto paranın fiyatına dahildir.

Bitcoin ve diğer kripto paraları satın almak hakkında daha fazla bilgi için, Nasıl Kullanılır‘a tıklayın.

Coin Club Bitcoin ATM’lerinde minimum işlem tutarı 20 TL’dir.

İşlem ücretleri ATM konumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bilgi için info@coinclubatm.com email adresinden ve 0 (533) 960 89 22 no’lu destek hattından 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Yakınınzdaki Coin Club Bitcoin ATM’lerini görmek için “ATM Konumları” sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Coin Club Bitcoin ATM’lerinde şu anda sadece Bitcoin satışı yapılmaktadır. Önümüzdeki aylarda diğer kripto paralar ve kripto para satma özelliği eklenecektir.

ATM’lerimiz şu anda sadece nakit para kabul etmektedir.

ATM’lerimizde her işlem anında gerçekleştirilmektedir. Gerçekleştirilen her işlemin Bitcoin ağı tarafından doğrulanması gerekmektedir. Doğrulama o günün Bitcoin işlem hacmine göre değişkenlik göstermektedir ve bu sadece ATM’lerimizde değil, dünyadaki tüm Bitcoin işlemlerinde böyledir. Eğer işleminiz normalden biraz daha uzun sürüyorsa sabırlı olmaya çalışın.

ATM’lerimiz cüzdan adresini elle yazmayı desteklememektedir, yalnızca QR kodu ile çalışmaktadır. Cüzdan adres kodunuz ile QR kodu oluşturmak için en kolay yol adresinizi blockhain.info veya qr-code-generator.com gibi sitelere cüzdan adresinizi kopyalayıp yapıştırmaktır. Eğer emin değilseniz lütfen müşteri hizmetlerini arayın QR kodunuzu biz oluşuturalım.

Kayıt yapmanız işlem büyüklüğünüze göre gerekli olabilmektedir. 25.000 TL’den küçük işlemler için sadece telefon numaranızı ve isim soyadınızı girmeniz yeterli olacaktır. 25.000 TL’den büyük işlemler için ise kayıt olmanız gerekmektedir. ATM sizden önlü arkalı olarak kimlik belgenizin ve yüzünüzün fotoğrafını çekmenizi isteyecektir. Coin Club belgeleri doğruladıktan sonra kaydınız oluşturulacak ve ileride bir daha kayıt olmanıza gerek kalmayacaktır.