Bitcoin ATM Kullanım Koşulları

İŞLEMLERİNİZE BAŞLAMADAN ÖNCE BU MESAJI DİKKATLE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.

 

Coin Club Bitcoin ATM’sine vergi, kargo, bilet, fatura, araba, para transferi, fidye, eBay, Airbnb, UPS gibi sıradışı herhangi bir ödemeyi gerçekleştirmek için mi yönlendirildiniz?

 

DURUN! Büyük ihtimalle DOLANDIRILIYORSUNUZ. Böyle bir durumda sizi Coin Club Bitcoin ATM’sine yönlendiren kişiyle derhal iletişiminizi kesin ve bizi hemen 0 (533) 960 89 22 numaralı hattımızdan arayın. ÇÜNKÜ BITCOIN ATM’LERİ ÜZERİNDEN YAPILAN TRANSFER İŞLEMLERİ GERİ ALINAMAZ VE İPTAL EDİLEMEZDİR! BU TÜR ŞÜPHELİ İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRMEK PARANIZIN VEYA KRİPTO VARLIKLARINIZIN TAMAMEN KAYBINA YOL AÇABİLİR. Kendinizin veya cüzdanınızı (ya da hesabınızı) kullanan kişilerin yapmış olduğu hatalı, yanlış veya izinsiz işlemler KESİNLİKLE BİZİM SORUMLULUĞUMUZDA DEĞİLDİR. Bu sebeple tanımadığınız veya daha önce yüz yüze hiç karşılaşmadığınız kişilere kesinlikle Bitcoin veya farklı bir kripto para aktarmamanızı tavsiye ederiz. Buradaki Kullanım Koşullarını kabul ederek, Coin Club Bitcoin ATM’sinde kullanmayı planladığınız kripto para cüzdanının ve fonlarınızın tamamen kendi kontrolünüzde olduğunu kabul etmiş olursunuz.

 

FLÖRT DOLANDIRICILIĞI UYARISI: Bu Bitcoin ATM’sine internet üzerinden tanıştığınız eşinize, sevgilinize veya gerçekte tanımadığınız herhangi bir kişiye para göndermek için mi yönlendirildiniz? DURUN! Bu büyük olasılıkla bir DOLANDIRICILIKTIR. Kalbinizi kırmak istemeyiz ancak yüksek ihtimalle internet üzerinden tanıştığınız bu kişi sizi kendisine para veya kripto para göndermeniz için kullanıyor. Coin Club Bitcoin ATM’sini bu gibi işlemleri gerçekleştirmek için kullanmamanızı ŞİDDETLE tavsiye ederiz. Bu işlemleri gerçekleştirmeye devam etmeniz halinde oluşacak kayıplardan Coin Club kesinlikle sorumlu değildir.

 

1. TARAFLAR

 

1.1. İşbu sözleşme ve sözleşmenin ayrılmaz birer parçası olan eklerden oluşan Coin Club Kullanım Sözleşmesi (bundan böyle kısaca ‘Kullanım Sözleşmesi’ olarak anılacaktır), Coin Club Teknoloji ve Yatırım Anonim Şirketi (bundan böyle kısaca ‘Coin Club’ olarak anılacaktır) ile Bitcoin ATM Hizmetini kullanacak “Kullanıcı” arasında, sunulan hizmetleri kullanırken karşılıklı hak ve yükümlülükleri belirtmek amacı ile düzenlenmiştir.  

 

2. TANIMLAR

 

2.1. Coin Club

Esentepe Mah. Harman 1 Sk. Nida Kule Apt. No: 7-9 / 34 Şişli/İstanbul adresli Coin Club Teknoloji ve Yatırım Anonim Şirketi.  

 

2.2. Kripto para

Kriptografik/şifreli olarak güvenli işlem yapmaya ve ek sanal para arzına olanak sağlayan dijital değerlere, kripto para denir. Kripto paralar, alternatif para birimidirler, dijitaldirler ve aynı zamanda sanal paradırlar.  

Kripto paralar, merkezi elektronik paraların ve bankacılık sistemlerindekinin aksine, merkezi olmayan yapıdadırlar. Merkezi olmayan bu yapının kontrolü Blokzinciri (Blockchain) işlem veri tabanları tarafından gerçekleştirilir. (*)

 

2.3. Cüzdan Adresi  

Kripto para cüzdanı, adreslerinizi ve onların şifrelerini tutan bir anahtardır. Kripto paralar adresler arasında transfer edilir. Cüzdan adresleri rastgele oluşturulan kriptografik açık anahtar eşleridir. Açık adresler yaklaşık 33 harf ve sayı kullanılarak oluşturulan “1” ya da “3” ile başlayan dizilerdir. Bitcoin adresi genelde bu örnekteki şekildedir: 1KUsvypQkcs91Ffdkjkk8ddW7RDWKF75Yc.  

 

2.4. Kullanıcı

Bitcoin ATM’lerini kullanan, Coin Club Hizmet’lerinden yararlanan kişi.

 

2.5. Bitcoin ATM

Bitcoin ATM; Bitcoin ve diğer kripto para işlemleri için özel tasarlanan, kullanıcının kripto para alış ve satış işlemlerini yapmasını sağlayan bir ATM ünitesidir.  

 

3. HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER

 

3.1. Coin Club hizmetine bağlı tüm servislerin, alan adlarının, yazılım kodlarının, ara yüzlerinin, içeriklerinin, ürün incelemelerinin, videolarının, algoritmalarının, çizimlerinin, modellerinin, tasarımlarının ve diğer tüm fikri sınai hakların sahibi (üçüncü partilerden sağlanan içerik ve uygulamalar hariç olmak üzere) Coin Club Teknoloji ve Yatırım Anonim Şirketi’dir. Sunulan servislerin yazılım, tasarım ve telif hakları tamamen Coin Club’a aittir. Servislerin ve hizmetlerin, bununla bağlantılı sayfaların kopyalanmasına, çoğaltılmasına ve yayınlanmasına, ayrıca tersine mühendislik işlemlerine tabi tutulmasına hiçbir şekilde izin verilmemektedir.  

 

3.2. Kullanıcı; hizmeti ve haklarını üçüncü şahıslara devredemez, satamaz, kendi hizmet aldığı her ne nam ve ad altında olursa olsun başkasına kullandıramaz. Bu durumda Coin Club kullanıcın işlemlerini uygulamama, iptal ve iade etme hakkına sahiptir.  

 

3.3. Bitcoin ATM hizmetlerinden faydalanırken verilen bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden ve başka kimselerle paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve Coin Club servislerinin kullanılması halinde Coin Club hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.  

 

3.4. Kullanıcının hatasından doğan veya doğacak, her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı Coin Club yönetim kurulu üyeleri, yöneticileri, çalışanları ve ATM’lerde yer alan bilgileri hazırlayan kişilerin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.  

 

3.5. Kullanıcılar yalnızca hukuka uygun amaçlarla Coin Club hizmetleri üzerinde işlem yapabilirler. Kullanıcıların hukuka aykırı işlem yapmalarının fark edilmesi halinde, Coin Club hiçbir şekilde sorumlu olmadığı gibi, Coin Club, her türlü hukuki yola başvurma ve gerekli güvenlik tedbirlerini alma, hakkına sahiptir.  

 

3.6. Kullanıcıların Coin Club’dan aldığı hizmetleri kullanarak yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir. Coin Club, kullanıcıların eylem ve işlemlerinden doğan hiçbir zarardan sorumlu değildir.  

 

3.7. Bitcoin ATM hizmetinden yararlanmak isteyen kullanıcı, hem para yatırma hem para çekme işlemleri için kimlik bilgilerini ve özçekim (selfie) fotoğrafını talep edilmesi halinde belgelemek zorundadır. Kullanıcı tarafından kimlik ve adres bilgilerinin, özçekim (selfie) fotoğrafının talep edilmesine rağmen belgelenmemesi halinde, Coin Club kullanıcıya hiçbir işlem yapılmasına izin vermeyecektir.  

 

3.8. Kullanıcı, kendi üyelik bilgilerinin, e-mail adresinin, şifresinin, hesabının ve sair bilgilerinin güvenliğinin sağlanmasından bizzat sorumludur, bu bilgiler kimse ile paylaşılmamalıdır. Bu bilgilerin yetkisiz kişilerce kullanılmasından veya bilgilerin üçüncü kişilerce ele geçirilmesinden doğacak zararlar için Kullanıcı, Coin Club’dan hiçbir ad altında talepte bulunmayacağını, bu doğrultuda Coin Club’ı gayri kabili rücu olarak ibra ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.  

 

3.9. Kullanıcı tarafından belgelenen kimlik ve adres bilgileri ile özçekim (selfie) fotoğrafı sistemin Türkiye Cumhuriyeti Kanun ve mevzuatlarına uyarlı olması amacıyla talep edilmekte olup, yetkili makamlarca talep edilmesi halinde ilgili makamlar ile paylaşılacaktır. İşbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan kişisel verilerin işlenmesine dair politika hükümleri geçerlidir.  

 

3.10. Coin Club, işlemlerin “Suç Gelirlerinin Aklanması”, “Terörün Finansmanı” ve “Yolsuzluk” ile mücadele konularında gerek ulusal gerekse uluslararası mevzuat düzenleme ve kurallarda öngörülen hususlardan hareketle riskli görülmesi halinde, kullanıcıların yaptıkları para transferlerini iade etme hakkına sahiptir.  

 

3.11. Coin Club para yatırma ve çekme kurallarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Para yatırma ve çekme kuralları, ATM üzerindeki yardım sayfalarında ve diğer sayfalarda bulunan uyarılar ve kuralların bütünüdür ve her işlem öncesi kullanıcı tarafından onaylanacaktır.  

 

3.12. Coin Club destek hizmetlerini yalnızca info@coinclubatm.com e-posta adresi üzerinden sağlamaktadır. Coin Club bu e-posta adresi dışında bir yöntem ile kullanıcılarına destek hizmeti sağlamaz, destek yazışmalarında şifre sormaz, kullanıcılarından kripto para göndermeleri için bir kripto para adresi bildirmez. Bu husus bir tebliğ niteliğinde olup, Coin Club bahsi geçen e-posta adresi dışındaki bir adresten gönderilmiş bir e-posta sebebiyle kullanıcılarının uğradığı ya da uğraması muhtemel zarar ve kayıplardan sorumlu tutulamaz.  

 

3.13. Kripto para birimlerine yatırım yapmanın getirdiği belli başlı riskler vardır. Kullanıcılar işbu sözleşmenin kabul edilip onaylanması ile kripto para birimlerine yatırımının risklerini anladıklarını ve yatırımın sebep olduğu ya da olabileceği zarar ve ziyanlardan Coin Club’ın sorumlu tutmayacaklarını beyan ve taahhüt ederler. Fiyat değişimlerinden oluşan kâr ve zararlardan kullanıcılar sorumludur. Kullanıcıların, bir kayıp ya da zarar yaşaması durumunda Coin Club’dan hiçbir hak talep edemezler.  

 

3.14. Coin Club üzerinden satın alınan kripto paraların nasıl kullanıldığının, nereye ve ne amaçla transfer edildiğinin, bir suçta kullanılıp kullanılmadığının, teknik olarak takibi mümkün değildir. Kripto paraların kötüye kullanılmasından doğan ya da doğacak, kullanıcı ya da üçüncü kişilerin zarar ve kayıplarından, menfi veya müspet zararlarından Coin Club sorumlu tutulamaz.  

 

3.15. Kripto para kullanımı ile ilgili yasal sorumluluklar ve vergi mükellefiyetlerinden kullanıcılar bizzat sorumludur. Coin Club, Kullanıcıların kazanç ve kayıplarından oluşan vergisel mükellefiyetlerinden sorumlu tutulamaz.  

 

3.16. Oluşabilecek hırsızlık / dolandırıcılık olaylarından Coin Club sorumlu tutulamaz. 

 

3.17. Kullanıcıların 18 yaşından büyük olması zorunludur. 18 yaş kriteri, Türkiye Cumhuriyeti Merkezi Nüfus İdaresi Sistemine göre belirlenmektedir. Kullanıcı işbu sözleşme kapsamında 18 yaşından büyük olduğunu beyan ve taahhüt etmektedir. 18 yaşından büyük olduğunu taahhüt eden Kullanıcı, bildirdiği tüm bilgilerin doğruluğundan res’en sorumludur. Coin Club, Kullanıcı ile ilgili tüm işlemlerde bu beyana itimat eder ve buna göre davranır.  

 

3.18. Kullanıcı, başta 5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun ve 6415 sayılı Terörün Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun ve bunlara dayalı alt düzenlemeler olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti’nde yürürlükte olan tüm mevzuata ve genel hukuk kurallarına aykırı amaçlarla platformu kullanmayacağını ve başka kişilere kullandırmayacağını, hukuka ve mevzuata aykırı amaçlarla hizmetleri kullanması ya da başkalarına hesabını kullandırması halinde doğacak tüm hukuki ve cezai sorumluluktan kendisinin sorumlu olacağını peşinen kabul eder.  

3.19. Kullanıcı Coin Club nezdinde açtığı her türlü hesapta ve gerçekleştirdiği her türlü para aktarımında hukuka, ulusal ve uluslararası düzenlemelere uygun davrandığını, Coin Club’in Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine İlişkin Uyum Politikası’nda riskli faaliyet olarak belirtilen alanlarda doğrudan/dolaylı hiçbir şekilde faaliyet göstermediğini kabul beyan ve taahhüt eder.  
Kullanıcı aynı zamanda Coin Club platformuna üye olarak ve/veya nezdinde hesap açarak OFAC (ABD Dış Varlıkların Kontrolü Ofisi) BM Güvenlik Konseyi Yaptırımları listesi vb. ticari veya ekonomik yaptırımlar listesinde olmadığın beyan ve garanti eder.  

 

3.20. ATM’ler, kripto para cüzdanı değildir, bünyelerinde kripto para bulundurmaz ve muhafaza etmez. Kullanıcının kendi sorumluluğundaki kripto para cüzdanının kaybolması, çalınması veya herhangi bir şekilde üçüncü bir kişi tarafından ele geçirilmesi halinde Kullanıcı, Coin Club’ı sorumlu tutamaz, doğacak tüm zararlarından Coin Club’ı gayri kabili rücu olarak ibra ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.  

 

3.21. Kullanıcı, işbu sözleşmeyi kabul ederek Coin Club ATM hizmetini kullanmaya başlamakla kripto paraların piyasa değerinin aşırı değişkenlik gösterebildiği, resmi ve gayri resmi kurumlar tarafından güvence altına alınmadığı ve ilerleyen dönemde mevzuat değişiklikleri nedeniyle kullanımının farklı düzenlemelere tabi olabileceği konularında Coin Club tarafından bilgilendirildiğini ve uyarıldığını; bu bilgilendirme ve uyarıyı anlayarak ve her türlü hukuki, mali ve cezai sorumluluğun kendisinde olduğunu beyan ve kabul ederek ATM’lerde işlem yaptığını, mevzuatta değişiklik olması halinde yeni yasal düzenlemelere uygun şekilde hareket edeceğini gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu kapsamda Kullanıcı kripto paralar ile ilgili olarak resmi mercilerce yapılan ve bundan sonra yapılacak tüm açıklamaları okumuş ve kabul etmiş sayılır.  

 

3.22. Coin Club, Coin Club hizmetlerinden faydalanan Kullanıcının güvenliğini, işlemleri esnasında, azami ölçüde sağlayacağını taahhüt eder. Bu kapsamda Coin Club, Kullanıcının güvenliği adına üyelik oluşturulurken kimlik, adres ve bunlara ilişkin belgeleri talep edebileceği gibi, SMS doğrulaması da yapabilecektir. Coin Club tarafından talep edilen bu bilgi ve belgelerin Kullanıcı tarafından Coin Club ile paylaşılmaması, geç paylaşılması veya yanlış paylaşılması nedeniyle doğacak zararlardan Coin Club sorumlu tutulamaz. Coin Club, basiretli bir tacir gibi davranarak Kullanıcıya ait kimlik ve banka bilgilerini olası bir siber saldırıya karşı korumak için gerekli tüm özeni gösterecektir. Coin Club tarafından bu taahhüt yerine getirilmesine karşın hesabın yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve Coin Club servislerinin kullanılması halinde işbu sözleşmenin (3.8) hükümleri geçerli olacaktır.  

 

3.23. Coin Club tarafından talep edilen kimlik, adres ve banka bilgileri sistemin Türkiye Cumhuriyeti Kanun ve mevzuatlarına uyarlı olması amacıyla talep edilmekte olup, yetkili makamlarca talep edilmesi halinde ilgili makamlar ile paylaşılacaktır. Coin Club, bu haller dışında kullanıcıya ait kimlik, adres ve diğer bilgilerini hiçbir gerçek ve/veya tüzel kişi ile paylaşmayacağını taahhüt eder. Coin Club Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörün Finansmanının Önlenmesi Politikası uyarınca Kullanıcı’nın belirli tutarı aşan işlemlerinde kimlik tespitini tekrar gerçekleştirebilir. Coin Club bununla birlikte risk bazlı değerlendirme kapsamında riskli addettiği Kullanıcılar için sıkılaştırılmış tedbirler uygulayabilir ve söz konusu Kullanıcılardan ilave bilgi ve belge talep edebilir. Kullanıcı talep edilen bilgi ve belgeleri iletmediği takdirde iş ilişkisinin sona erdirebileceğini kabul eder.  

 

3.24. Kullanıcı, Coin Club’ın “Suç Gelirlerinin Aklanması”, “Terörün Finansmanı” ve “Yolsuzluk” ile mücadele konularında gerek ulusal gerekse uluslararası mevzuat düzenleme ve kurallarda öngörülen hususlardan hareketle riskli olarak kabul edeceği iş ilişkileri ve işlemlerden ötürü gerekli her türlü tedbiri almaya yetkili olduğunu, Coin Club’ın risk kapsamına giren konulara ilişkin ulusal mevzuat ve uluslararası kuruluşlarca getirilen tavsiye, ilke, standart ve rehberleri takip ederek gerekli geliştirme/uyarlama çalışmaları yapabileceğini, bu çerçevede Coin Club’ın riskli olarak değerlendireceği herhangi bir iş ve/veya işleme hiçbir suret ve sıfatla taraf olmayacağını, işbu nedenle riskli olarak addedilen iş ve işlemler sebebi ile burada sayılanlarla sınırlı olmamak kaydı ile Coin Club’ın ödemeleri gerçekleştiremeyeceğini, para transfer taleplerini işleme almayacağını, gelen transferleri mahrecine iade edebileceğini ve kripto paralar kapsamında herhangi bir ödeme yapmayabileceğini kabul eder.  

 

3.25. Coin Club kullanıcının yatırma, çekme ve takas işlem limitlerini önceden belirler. 

 

3.26. Coin Club, “Suç Gelirlerinin Aklanması”, “Terörün Finansmanı” ve “Yolsuzluk” ile mücadele konularında gerek ulusal gerekse uluslararası mevzuat düzenleme ve kurallarda öngörülen hususlardan hareketle riskli görülmesi halinde kullanıcıların gerçekleştirdikleri işlemlerin tamamını iptal etme, durdurma veya askıya alma ve şüpheli görülen işlemleri resmi mercilere bildirme haklarına sahiptir.  

 

3.27. Coin Club hizmetleri kullanılarak gerçekleştirilecek para yatırma ve/veya para çekme işlemlerinin belirlenen sürelerde yapılmaması, güvenlik önlemlerine uyulmaması, kimlik doğrulamasının yapılmaması ve Kullanıcıdan kaynaklanan sair sebeplerle para yatırma-çekme işlemlerinin gerçekleştirilememesi nedeniyle Kullanıcının uğrayacağı zarar ve kayıplardan Coin Club sorumlu tutulamaz.

 

3.28. Coin Club kripto para alış satış platformlarından ve kripto para ile işlem yapan bütün diğer işletmelerden, banka ve finans kurumlarından bağımsız bir girişim olup hiçbir şirketin, internet sitesinin veya kurumun temsilcisi ve halefi değildir. Hiçbir gerçek veya tüzel kişilikle ortak çalışma yürütmemektedir. Bu nedenle Kullanıcıların, Coin Club ve Coin Club’ın sahip olduğu Bitcoin ATM ve değerlere atıfta bulunsa dahi başka platformlar üzerinden yaşadıkları mağduriyetlerden Coin Club sorumlu tutulamaz.  

 

3.29. Coin Club, Kullanıcı ile elektronik veya geleneksel yöntemlerle ticari de dâhil olmak üzere kendisi için ve/veya kullanıcıdan onayını dijital olarak önceden aldığı 3. Parti şirketler adına iletişimde bulunabilir.  

 

3.30. Coin Club, ATM ve Websitesi sistem, yazılım ve sair teknik şartları ile ilgili endüstri standartlarına uygun olarak gerekli olan tüm kalite tedbirlerini almıştır. Buna rağmen ATM ve Websitesi’nde herhangi bir Kullanıcı veya üçüncü şahıs tarafından kasten istismar edilmesinden veya uğradığı siber saldırıdan kaynaklanan hiçbir sonuçtan Coin Club sorumlu tutulamaz.  

 

3.31. Coin Club bir kripto para borsası değildir ve kullanıcıların kripto paralarını hiçbir surette kendi nezdinde bulundurmaz, saklama hizmeti vermez. Platform içinde kullanılan dijital cüzdan sağlayıcıları üçüncü taraf kuruluşlar tarafından yönetilmektedir. Coin Club dijital cüzdan sağlayıcıları ile Kullanıcı arasında gerçekleşen işlem ve taleplere yönelik hiçbir sorumluluk taşımaz.  
 

4. ÜCRETLENDİRME

 

4.1. Coin Club her alış ve satış işlemlerinde kendi belirlediği bir oran üzerinden komisyon (hizmet bedeli) alma hakkına sahiptir. Coin Club, zaman zaman bu ücretler ve oranlar üzerinde, değişiklik yapma hakkına sahiptir. İşlem öncesi ATM’lerde komisyonlar Kullanıcı tarafından görüntülenebilmektedir.  

 

4.2. Coin Club, her para çekme işleminde kullanıcıya yazılı olarak belirtmek şartı ile kullanıcılardan kendi belirlediği işlem ücreti alma hakkına sahiptir. Kullanıcı, işbu sözleşmenin kabul ve onaylanması ile bu işlem ücretinin alınmasını kabul etmiş sayılacaktır.

 

4.3. Bu sözleşmeye göre Coin Club tarafından iptal edilen veya tamamlanamayan transferler haricinde kripto para transferleri iade edilemez, dolayısıyla Coin Club tarafından tahsis edilen komisyon veya işlem ücretinin iadesi mümkün değildir ve kullanıcıların bu ücretlerin iadesini isteme hakkı bulunmamaktadır.  

 

5. SORUMSUZLUK BEYANI

 

5.1. Coin Club tarafından sunulan her tür içerik, 3. partilerden ve kamuya açık kaynaklardan toplanan verilerden oluşmaktadır. Tüm veriler, analizler, raporlar, istatistikler herhangi bir düzenleme veya yönlendirme olmadan bilgileri otomatik işleme tabi tutmuş bir yazılım tarafından işlenmekte ve objektif olarak sunulmaktadır. Coin Club tarafından sunulan her türlü haber ve raporlar; sadece bilgilendirmeye ve tavsiyeye yöneliktir ve doğrudan çözüm, sonuç, hukuki görüş, politik ve sosyolojik araştırma bilgisi özelliği taşımamaktadır ve kesin doğruluğu garanti edilmemektedir. Veriler birbiriyle çelişkili veya tutarsız olabilir. Bu tür durumlarda Coin Club hiçbir sorumluluk üstlenmez.  

5.2. Coin Club, kendisi tarafından sunulan içeriklerin kullanıcı yoluyla herhangi̇ bir kişi veya kuruluş tarafından elde edilecek sonuçlarla ilgili olarak, her türlü ticarete elverişlilik, performans, pazarlanabilirlik, belli̇ bir amaca uygunluk veya belirli bir amaca uygunluk garantileri de dâhil olmak üzere ister açık ister örtülü olsun, hiçbir şekilde garanti̇ vermez. tüm içerikler kullanıcıya “olduğu gibi” sunulmaktadır. Coin Club, içeriklerin kullanılmasından doğabilecek kâr kayıplarından ya da menfi̇ zararlardan sorumlu tutulamaz. Coin Club tarafından sunulan içeriklerde, herhangi bir kişiye / kuruma / şirkete / markaya yapılan atıf, bu kişilerin / kurumların / şirketlerin / markaların piyasa değerlerine, çeşitli kriterlerdeki sıralamalarına, marka değerlerine etki̇ yapacak veya hisse senetlerinin satın alınmasına, satılmasına veya elde tutulmasına yönelik bir tavsiye değildir.  

 

6. HUKUKİ VE CEZAİ MÜEYYİDELER

 

6.1. Kullanıcı, stabil paralar ve diğer tüm kripto paralar ile ilgili SPK, BDDK ve diğer düzenleyici otoriteler tarafından yapılan ve bundan sonra yapılacak tüm açıklamaları okumuş ve kabul etmiş sayılır.  

 

6.2. Kullanıcı tarafından Coin Club hizmetlerinin hukuka aykırı amaçlarla kullanılması durumunda kullanıcı işbu sözleşmenin (3.8.). maddesi uyarınca doğacak tüm hukuki ve cezai müeyyidelerden sorumludur. Bu hususta Coin Club’ı gayri kabili rücu olarak ibra ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Coin Club tarafından kullanıcının hesabının dondurulması, kalıcı ya da geçici olarak silinmesi, askıya alınması vs. Hususları nedeniyle Coin Club, bu kişinin yeniden hesap açmasını süresiz olarak yasaklama hakkına haizdir.  

 

6.3. Kullanıcı, Coin Club hizmetlerini Türkiye Cumhuriyeti yasaları ve tüm mevzuatı kapsamında kullanacağını taahhüt eder. Yasalara aykırı kullanım halinde Coin Club, kullanıcıya ait tüm bilgileri yetkili merciler ile paylaşma hakkına ve yetkisine sahiptir. Bu husus gizlilik politikası ihlali kapsamında değerlendirilemez ve Coin Club’a herhangi bir sorumluluk atfedilemez.  

 

6.4. Kullanıcı tarafından işbu sözleşmedeki herhangi bir maddenin ya da maddelerin ihlal edildiğinin Coin Club tarafından tespit edilmesine karşın, Coin Club tarafından sözleşmenin feshedilmemesi, kullanıcı hakkında yasal yollara başvurulmaması, bu haklardan Coin Club tarafından feragat edildiği anlamında yorumlanamaz. Tespit edilen bu ihlallere karşı Coin Club’ın tüm hakları saklıdır.  

 

7. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

 

7.1. Coin Club hizmetlerinin kullanımından doğan ve/veya yasal uyarıda yer alan koşul ve hükümlere ilişkin ve/veya bu hizmetler ile bağlantılı olarak çıkabilecek uyuşmazlıklarda işbu Kullanım Sözleşmesi ve Türkiye Cumhuriyeti Hukuku esas olup, İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.  

 

8. MÜCBİR SEBEP

 

8.1. Kullanıcı veya Coin Club’ın her ikisinin veya birinin çalışma imkânlarını kısmen veya tamamen, geçici veya daimi olarak durduracak şekilde ve derecede meydana gelen, kanunlarla belirlenmiş doğal afetler, harp, seferberlik, yangın, grev ve lokavt, internet kesintisi vb. gibi mücbir sebepler ile Hükümet tarafından alınmış kararlar, yasal düzenlemeler gibi, tarafların kontrolü haricinde ortaya çıkan hallerde Kullanıcı veya Coin Club sorumlu olmayacaktır. Kullanıcı ve Coin Club’ın sorumsuzluğu bu hallerin devamı ile sınırlıdır. Bu takdirde sözleşmenin uygulanmaması veya gecikmesi nedeniyle Kullanıcı veya Coin Club’ın uğradıkları zararı da birbirlerinden talep etme hakkı olmayacaktır.  

 

9. ÇEŞİTLİ VE SON HÜKÜMLER

 

9.1. Bu Sözleşme hükümleri ayrılabilir ve bir hükmün geçersizliği hiçbir şekilde diğer hükümlerin geçerliliğini etkilemez. İşbu Sözleşme hükümlerinden herhangi birisi yeni bir kanun veya düzenleme sebebiyle uygulanamaz veya geçersiz hale gelirse Sözleşme’nin kalanı bundan etkilenmez.  

 

10. YÜRÜRLÜK VE KABUL

 

10.1. Kullanıcı, Coin Club servislerini kullandığında on üç maddeden ibaret işbu sözleşmenin tüm maddelerini ve alt fıkra ve bentlerini ayrı ayrı okuyup anladığını, sözleşmenin bütün içeriğini ve bütün hükümlerini onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder. İşbu sözleşme, Kullanıcı’nın Sözleşme’yi onayladığı tarihte yürürlüğe girer ve Sözleşme’nin Coin Club tarafından feshi halinde yürürlükten kalkar.  

 

10.2. Sözleşme’yi kabul etmeyen kullanıcının Coin Club hizmetlerini kullanmaması gerekmektedir. Aksi halde doğmuş ve/veya doğacak zararlardan Coin Club sorumlu tutulamaz.  

 

10.3. Coin Club muhtelif zamanlarda işbu Sözleşmeyi ve Kullanım Koşullarını değiştirebilir. Coin Club bu yasal uyarı ve işbu sözleşmede yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına tek taraflı olarak haizdir. Kullanıcı, işbu sözleşmeyi kabul ile Coin Club tarafından yapılacak bu değişiklikleri de önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder. Coin Club tarafından ilan edildiği tarihte yürürlük kazanır.  

(*) Sermaye piyasası kurulu araştırma dairesinin Aralık 2016’da yayınlamış olduğu “Kripto-Para Bitcoin” raporundan alınmıştır.